Vyplňování pojistek

Vyplňování úrazových pojistek (Lékařský posudek o ohodnocení bolesti nebo lékařský posudek o ztížení společenského uplatnění)

Odškodňování bolesti a ztížení společenského uplatnění způsobené pracovním úrazem nebo nemocí z povolání upravuje nařízení vlády č. 276/2015 Sb. Vyplývá z něho, že pokud byl pacient léčen pouze jednou lékařskou odborností ( pouze chirurgie, pouze ortopedie, atd...) je povinností lékaře dané odbornosti vystavit i lékařský posudek o odškodnění (pojistku). Pokud poškozenému pro daný pracovní úraz poskytovalo zdravotní služby více poskytovatelů zdravotních služeb, posuzujícím lékařem je lékař v oboru všeobecné praktické lékařství. Zákonná lhůta k vystavení posudku je 1 měsíc.

Pokud je předmětem posudku úraz nebo nemoc, které neměly souvislost se zaměstnáním, není zde zákonná povinnost zdravotnického zařízení posudek vystavovat. Přesto se snažíme našim pacientům vyjít vstříc a komerční pojistky, které nevyžadují specializovaný přístup, běžně vyplňujeme. Je nutné si přinést formulář své pojišťovny a předvyplnit údaje, které pojišťovna žádá po požkozeném. Vyhotovený posudek je možné většinou do 14 dnů vyzvednout.

PRAKTICKÉ LÉKAŘSTVÍ Ždírec nad Doubravou, s.r.o. | Ochrana osobních údajů

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací