Vyplňování pojistek

Vyplňování úrazových pojistek (Lékařský posudek o ohodnocení bolesti nebo lékařský posudek o ztížení společenského uplatnění)

Odškodňování bolesti a ztížení společenského uplatnění způsobené pracovním úrazem nebo nemocí z povolání upravuje nařízení vlády č. 276/2015 Sb. Vyplývá z něho, že pokud byl pacient léčen pouze jednou lékařskou odborností ( pouze chirurgie, pouze ortopedie, atd...) je povinností lékaře dané odbornosti vystavit i lékařský posudek o odškodnění (pojistku). Pokud poškozenému pro daný pracovní úraz poskytovalo zdravotní služby více poskytovatelů zdravotních služeb, posuzujícím lékařem je lékař v oboru všeobecné praktické lékařství. Zákonná lhůta k vystavení posudku je 1 měsíc.

Pokud je předmětem posudku úraz nebo nemoc, které neměly souvislost se zaměstnáním, není zde zákonná povinnost zdravotnického zařízení posudek vystavovat. Přesto se snažíme našim pacientům vyjít vstříc a komerční pojistky, které nevyžadují specializovaný přístup, běžně vyplňujeme. Je nutné si přinést formulář své pojišťovny a předvyplnit údaje, které pojišťovna žádá po požkozeném. Vyhotovený posudek je možné většinou do 14 dnů vyzvednout.

PRAKTICKÉ LÉKAŘSTVÍ Ždírec nad Doubravou, s.r.o.
Ochrana osobních údajů

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací